Hakkımızda

 

 

Alpa Danışmanlık İnsan Kaynakları Özel İstihdam Aracılık Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi; 2007 yılında iş hayatına başlamış olup, ilk bir yılı aşkın dış ticaret danışmanlığı ve yönetim danışmanlığı süreçlerinde aktif hizmet faaliyetlerine müteakip, 2008 yılının ortalarından itibaren bu yana çok sayıda firmaya nitelikli eleman tedarik eden, İŞKUR Özel İstihdam Bürosu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

İnsan kaynakları, danışmanlık, nitelikli personel tedariki hizmet süreçlerinde on iki yılı geride bırakan firmamız, sektörün öncü ve güvenilir firmalarından olup, tecrübelerimizi işveren ve iş arayanlar ile paylaşarak çalışma azim ve irademizi artırmaktayız.

Ülkemizin istihdam artışına istikrarlı olarak katkıda bulunmanın kıvanç ve mutluluğunu, işveren, iş arayan ve top yekün işgücü piyasası ile paylaşmaktayız. Yüz yüze mülakatlarını yaptığımız nitelikli adaylardan işletme departmanlarına uygun eleman yönlendirerek, personel tedarikinde işletmelere zaman kazandırıyor, performansının artmasına, verimlilik hedeflerinin yakalanmasına katkıda bulunuyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana yaklaşık 6500 üretici firma ziyaretimiz ile sektörlerin işletme sorunlarına kurum kültürlerine ve çözüm yollarına vakıf olmuş durumdayız. İş kanunları ve mevzuattan kaynaklanan sürekli yeni uygulamalara ek olarak, insan kaynaklarının sürekli keşfedilen akademik olguların yanı sıra, uyguladığımız tekniklerin çoğunluğu pratikte ve işletme uygulamalarında karşılaşılan somut vak'a analizlerinden yorumlanıp bulunan orjinal çözümlerden ibarettir.

Hizmet verdiğimiz firmaların tamamına yakını üretici ilk 500, ikinci 500, ihracat 1000 ve fortune 500 sıralamasındaki kurumsal - endüstriyel - entegre- üretici ihracatçı firmalardan ibarettir. Yoğun olarak hizmet verdiğimiz sektörler; demirçelik, otomotiv, otomotiv yan sanayi, demir dışı metaller, tekstil ,kimya, inşaat , enerji, makine ve mühendislik sektörlerinden ibaret olup, özellikle mühendislik ve teknik kadrolar ile dış ticaret ve pazarlama departmanlarında çok iyi yabancı dil bilen adayların istihdamında başarı oranımız oldukça üst sıralardadır.

Endüstriyel firmaların yoğun olarak mühendislik departmanlarına tedarikte bulunan firmamız, üst düzey yöneticilerin istihdam süreçlerinde de oldukça hızlı, istikrarlı ve kaliteli nitelikli personel tedarik hizmeti sunmaktadır.

Aday veri tabanımız mühendislerin yanı sıra; pazarlama ve dış ticaret pozisyonlarında da oldukça iyi bir performans ve başarı yakalayan firmamız; İngilizce, Almanca, Fransızca , İtalyanca, İspanyolca, Rusça , Çince, Arapça, Farsça ,Japonca, Korece, balkan dilleri ( Sırpça, Hırvatça, Boşnakça, Arnavutça) , Bulgarca, Yunanca, Romence , Urduca , Hintçe, Gürcüce , Ermenice anadili veya bu dilleri çok iyi bilenler ile ayrıca bu dillerden başka ikinci veya üçüncü bir dili çok iyi bilen adaylardan oluşmaktadır. Hizmet verdiğimiz firmaların yaş ortalaması 48 yıl ve üzerinde olup, beyaz yaka çalışan oranları yüzde kırk iki ve üzerinde olan kurumsal, marka bilinirliği olan, yurt içi ve yurt dışında itibarlı ticari geçmişe sahip, ülkemizin önde gelen güçlü sanayi kuruluşlarıdır.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR Özel İstihdam Bürosu dördüncü dönem izin ve akreditasyonumuz on iki yılı aşan insan kaynakları danışmanlık hizmetleri ile endüstriyel sektörler saha tecrübelerimiz, oldukça zengin nitelikli aday veri tabanımızdan elde etmiş olduğumuz güç ve kalite ile, işverenlerimizin yurt içi ve yurt dışı nitelikli personel ihtiyaçlarını hızlı ve güvenli bir şekilde , tedarik süreçlerimizle yıl boyu karşılayabilmekteyiz.

Bizim için her bir işletme bir okul, her bir insan en değerli hazine değerinde olup; "insan kaynakları, bütün kaynakları harekete geçiren ve bu kaynakları en iyi şekilde yöneten temel kaynaktır". En büyük zenginlik kaynağımız ise; ülkemizin dinamik, nitelikli insan kaynağıdır inancı ile çalışmaktayız. ​

 

 

 

 

“Alpa Danışmanlık İnsan Kaynakları Özel İstihdam Aracılık Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. ; Özel İstihdam Bürosu olarak Türkiye İş Kurumu’nun 03.08.2008 tarih ve 303 numaralı izin belgesi ile faaliyetlerine başlamış olup, 08.07.2023 tarih ve 303 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı Kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır."


“Şikayetleriniz için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Kadıköy Hizmet Merkezine başvurabilirsiniz.

Adres: Eğitim Mah. 1.Açıkgöz Sk. No:34 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 418 34 55-57